نرم افزار robomind چیست ؟

,

1

RoboMind  نرم افزاری است که در دانشگاه آمستردام هلند و به هدف آموزش رباتیک به زبان ساده برای دانش آموزان تهیه شده است. طبق گفته ی سازندگان این نرم افزار ، robomind  به طور خاص برای حمایت از فن آوری آموزش و پرورش در زمینه رباتیک ساخته شده است . با برنامه نویسی ربات ، دانش آموزان منطق ، علم کامپیوتر و رباتیک را یاد میگیرند.

زیبایی Robomind  باز کردن قدرت تفکر و مغز دانش آموزان  و ارتباط دادن تفکر منطقی برای حل چالش های روزانه و صنعتی میباشد. Robomind  در تمام کشور های پیشرفته  دنیا برای ایجاد جاذبه و اشتیاق دانش آموزان و دانشجویان  به علم رباتیک و آموزش آن استفاده می شود .

2

فن آوری آموزش Robomind :

Robomind  می تواند در قسمت علم و فناوری مدارس راهنمایی ، دبیرستان و مقاطع بالاتر استفاده شود ، حتی می تواند همراه با کلاس های سخت افزاری رباتیک تدریس شود به گونه ای که محیط  واقعی فعالیت ربات را شبیه سازی کند و قبل از تست هایی که در صورت اشتباه کوچک هزینه مالی زیادی را متحمل می شود استفاده شود که دانش آموزان الگوریتم های خود را روی این نرم افزار تست کنند و در صورت درست بودن الگوریتم ، آن را روی ربات اجرا کنند.

از دیگر قابلیت های این نرم افزار نشان دادن چگونگی استفاده از جنبه های تئوری منطق و کامپیوتر  در حل مسائل علمی و صنعتی است و ابزار بسیار خوبی است برای مدارسی که می خواهند آموزش نوین  و به روز دنیا را داشته باشند.

4

برنامه نویسی ROBOMIND :

برای برنامه نویسی ربات در Robomind  زبان برنامه نویسی به اسم ROBO  طراحی گردیده است که زبانی مختصر با نیاز به علم برنامه نویسی کمی می باشد و دارای قوانین محدودی نیز می باشد و البته دارای محیط برنامه نویسی کاربر پسند نیز می باشد. با این وجود دانش آموزان می توانند به راحتی با یاد گیری آن ، از این نرم افزار استفاده کند و الگوریتم های خود را پیاده سازی کرده نتیجه نهایی را ببینند.

تدریس Robomind :

در این ترم افزار کار ربات های مختلف از ربات آتش نشان ، تعقیب خط ، ربات ماز ، ربات نبار دار و … را شبیه سازی و برنامه نویسی کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *