مواد مخدر شنیداری چیست ؟

مواد مخدر شنیداری

مواد مخدر شنیداری

مواد مخدر شنیداری چیست ؟

فارغ از مواد مخدر شناخته شده و سنتی،  ورود محرک‌های مختلف همچون  crack ،  شیشه ، LSD ، Mushroom  ، گل ، ماری جوانا  و …  مدتی است که نوع جدیدی از مخدرها و محرک‌های نوظهور پا به بازارهای جهانی گذاشته‌اند و کاملاً با انواع شناخته شده این مواد متفاوت هستند؛ محرک‌ها و مخدرهایی که در انواع و آثار مختلف، به صورت دیجیتالی تولید شده و در دنیای مجازی دست به دست می‌شوند؛ محرک‌ها و مخدرهایی که از طریق امواج صوتی، همان تاثیر مخدرهای سنتی و گاهاً قویتر از آن را برای مصرف کنندگانشان به ارمغان می‌آورند؛ امواجی که این روزها بازار خوبی در کشورهای غربی و حتی عربی برای خود دست‌وپا کرده‌اند و به عنوان «مخدرهای دیجیتالی» در میان جوانان شناخته می‌شوند.

مواد مخدر شنیداری

مواد مخدر شنیداری

دیجیتال دراگ

Digital Drug و I-DOSINGها بخشی از Binural Beats هایی هستند که این روزها به مخدرهای صوتی شهرت یافته‌اند؛ فایل‌های صوتی خاصی که می‌توانند با پالس‌های تولید شده با فرکانس‌های متفاوت برای هر گوش، تاثیر خاصی بر بخش‌های مختلف مغز بگذارند و تجربه متفاوت مواد مخدر و محرک صنعتی و سنتی را در مغز به وجود آورند؛ این اختلاف فرکانس‌های پخش شده در هرگوش می‌توانند اثر متفاوت هریک از مواد مخدر و محرک همچون کوکائین، تریاک، اسید، مرفین، آدرنالین، کراک، هروئین، حشیش، ماریجوانا، ریتالین و بسیاری از مواد دیگر و حتی الکل را در مغز مصرف کنندگان شبیه سازی کنند. این درحالی است که حتی برخی از سایت‌های ارائه دهنده این مخدرهای دیجیتالی، با توجه به تاثیر هریک از آن‌ها، این مخدرها و محرک‌ها را در بخش‌های مختلف و مطابق با تاثیر هریک از مخدرها و محرک‌های موجود، طبقه بندی بندی کرده‌اند.

در این تصویر فایل هایی با فرمت mp3  می بینیم که دارای ۱۵۵ حس مختلف است و در مغز این حس ها را ایجاد میکند. مواردی که با علامت قرمز مشخص شده اند موارد مخدر رایج می باشد . البته این صدا ها حس های مختلفی علاوه بر حس مخدر ها ایجاد میکنند که در تصویر مشخص است.

مواد مخدر شنیداری

مواد مخدر شنیداری

 

مواد مخدر شنیداری از غرب می آید

البته تاریخچه شناخت اثر شنیدن فرکانس‌های متفاوت از هر گوش، به سال 1839 برمی‌گردد که «هاینریش ویلهلم داو» توانست این اثر را کشف کند. ولی از اوایل قرن بیستم، پزشکان به تاثیر این فرکانس‌ها در مباحث درمانی و کنترل درد و خاصیت تسکینی آن دست‌ یافتند. البته این خاصیت بر اثر ایجاد ضربان میان دو فرکانس صوتی پخش شده در هر گوش به وجود می‌آید به شرط آنکه اختلاف فرکانس، کمتر از 30 هرتز باشد.

همچنین با دستکاری این ضربان و فرکانس ورودی به هریک از گوش‌ها می‌توان اثرات مخدرها و محرک‌های مختلف را شبیه سازی کرد و برخی‌ها مدعی آن هستند که این اصوات می‌تواند در کاهش وزن، میزان یادگیری، تقویت حافظه و غیره نیز تاثیرگذار باشد.

مصرف این مواد در سال 2013 در کشورهای غربی به اندازه‌ای بود که حتی روزنامه واشنگتن پست هم در واکنش به این موضوع، مطلبی را در این خصوص منتشر کرد و به ادعاهای والدین و برخی از مخاطبان این مخدرهای دیجیتالی پرداخت؛  البته گرچه در این گزارش، دفتر مقابله با مواد مخدر آمریکا، عنوان کرده که تا آن زمان هیچ مستنداتی در خصوص تاثیر مشابه این مخدرهای دیجیتالی با مخدرها و محرک‌های دیگر نیافته است، ولی در عین حال تاکید دارد که در دست نبودن مستندات کامل این ادعا، به این معنا نیست که می‌توان این مخدرهای صوتی را گوش داد!

اثرات مخرب استفاده از این مخدرهای دیجیتالی به اندازه‌ای بودکه دفتر مبارزه با مواد مخدر ایالت اوکلاهاما در سال 2013 و بر اساس برخی گزارشات واصله به این مرکز، نسبت به مصرف این موارد هشدار داد؛ این در حالی است که برپایه گزارشات کشورهای عربی، موج استفاده از این فایل‌های صوتی به این کشورها رسیده و بسیاری از جوانان عرب به دنبال تجربه این مخدرهای دیجیتالی هستند.

مواد مخدر شنیداری

مواد مخدر شنیداری

هشدار مواد مخدر شنیداری

موضوع استفاده از مخدرهای دیجیتالی به اندازه‌ای جدی است که حتی سایت‌های منتشر کننده این مخدرها نیز با هشدارها و پیام‌های WARNING، نسبت به ورود به صفحات دانلود این موزیک‌ها و استفاده از آن برای افرادی که از مشکلات ذهنی و روحی رنج می‌برند هشدار داده‌اند و در فیلم‌های منتشر شده از آثار مصرف این مخدرها نیز، تاثیرات خطرناک استفاده از آن‌ها کاملاً هویدا است.

در پایان باید خاطرنشان کرد جای امیدواری است که استفاده از این مخدرهای دیجیتالی، هنوز در کشورمان به صورت فراگیر در میان جوانان باب نشده است ولی آگاهی بخشی به خانواده‌ها و جوانان و همچنین مسئولان امر باعث می‌شود تا سیاست‌های مناسب و قابل اطمینانی در مبارزه با این مخدرهای جدید در پیش گیریم؛ چراکه بسیاری از سایت‌های اینترنتی که اقدام به فروش و حتی امکان دریافت رایگان این موزیک‌ها را برای مخاطبانشان مهیا کرده‌اند، در دسترس عموم قرار دارند و عدم توجه به فعالیت این سایت‌ها و آزاد بودن دسترسی به آن‌ها می‌تواند لطمات جبران‌ناپذیری را وارد آورد.

منبع : هشدار نیوز

55 پاسخ
 1. مسعود
  مسعود says:

  ممنونم ازارایه این مقاله . این هشداری است به مردم ومسئولین تاهرچه زودتر بفکر بیفتند وجلوی التهابات آینده این نوع مخدرها را بگیرند

  پاسخ
 2. رضا
  رضا says:

  کی گفته تو کشور نیامده من خودم فاز اسید و ماریجوانارو خریدم و واقعا لذت خاصی داره عالییی توهم بالایی هم داره

  پاسخ
  • علی
   علی says:

   حتما خودش رو خریدی وگرنه موسیقی چنین تاثیری ندارد/ در ضمن کدام معتاد به انواع مواد را دیدی که خوشبخت و راضی باشه. توهمی که طرف به مادرش تجاوز کند یا پدرش را بکشد به نظر شما زیباست. لطفا علمی نظر دهید مواد مخدر برای استعمار و استثمار افراد ضعیف و نادان ساخته میشود.حال کنید اما حماقت نکنید

   پاسخ
 3. Digital Drugs
  Digital Drugs says:

  نرم افزار I-Doser چیست؟
  نرم افزار مفيد و بسيار کاربردی (I – Doser v5.0.4 Premium + 152 Doses) یکی از بهترین و کاملترین نرم افزارهای موجود می باشد که با تنظیمات خاصی که دارد می توانید امواج مختلف با فرکانسهای دلخواه خود تولید و از آن استفاده کنید.
  I-Doser یک برنامه ای می باشد که با انواع حالات مختلفی که دارد می توان به دلخواه خود امواج مغزی تولید کنید. هنگامیکه با استفاده از یک هدفون این امواج را در دو گوش سمت چپ و راستتان گوش می دهید، باعث می شود که مغز برای ایجاد یک نوع حالت “موج سوم” آماده شود. این موج جدید تولید شده در مغز باعث می شود یک احساس باور نکردنی (به شادابی عمیق رسیدن همانند کسانیکه مواد مخدر استفاده می کنند)، که تاکنون تجربه نکرده اید ایجاد شود. همچنین باعث احساس برون فکنی روحی به شما دست دهد.
  مغز از تعداد زیادی سلولهای عصبی که بصورت ریسمانهایی طولانی می باشد تشکیل شده است که به نام «نورون» نامیده می شود. نورون ‌ها در سراسر بدن ما وجود دارند که ارتباط بین قسمتهای مختلف مغز و نیز ارتباط بین مغز و سایر قسمتهای بدن از مسیر این سلولهای عصبی و توسط پیامهای عصبی صورت می‌گیرد.
  امواج مغزی انواع و کارکردهای مختلفی دارد و برحسب فرکانس به انواع مختلف تقسیم بندی می‌شود.

  به این صورت که امواجی که سریعتر نسبت به محرکهای ذهنی عکس المعل از خود نشان می دهند، دارای فرکانس بیشتر
  و امواجی که آهسته تر عکس المعل از خود نشان می دهند، دارای فرکانس پایین تر می باشند.

  همه این امواج در تمام اوقات و لحظات زندگی در ما انسان ها وجود دارند که نسبت به کارکرد انسانها و استفاده از مغز خود و فعالیتهای زندگی زیاد یا کم می شود.
  مشخصـــات طــول مـــوج ها:

  Brain Wave alpha – theta – gamma deep sleep – healing – relaxation امواج آلفا تتا کاما دلتا

  امواج آلفا (Alpha Waves 8-12 Htz):
  در لحظه ای که در حالت امواج آلفا هستید، به شما حالت آرامش دلپزیری دست می ده! و فکر و ذهنتان آرام است و فکرهای مختلفی در مغزتان نمی باشد و یک حالت تمرکز فکری به شما دست می ده! هنگامیکه در حالت ریلکس و استراحت بر روی زمین یا روی صندلی راحتی هستید و در حالیکه چشمانتان را می بندید، مغزتان امواج آلفای زیادی بلخصوص در ناحیه (پس کردن سر) تولید می کنه یا هنگامیکه مشغول تفریح و لذت بردن از محیط کاری یا اطراف خود و یا یک کار دلخواه و خوشایند خود هستید، در واقع در آن لحظه شما بر روی امواج آلفایی که از مغزتان خارج می شود غلبه می کنید.
  داشتن بهترین لحظه از امواج آلفای مغزی در زمان خود باعث پیشرفت در عملکرد همان کاری که مشغول آن هستید یا اینکه علاقمند هستید بهترین نتیجه را به شما می دهد. و همچنین در لحظه ای که در حالت امواج آلفا هستید باعث کاهش اضطراب های روحی روانی، تقویت سیستم ایمنی بدن، تفکرات مثبت در برابر خواسته ها و آرزوهای خود، یکپارچگی ذهن و بدن، شهود، درون اندیشی، تعادل هیجانی، اراده و تصمیم گیری، احساس سرخوشی، آگاهی درونی و افزایش ترشح سروتونین و صدها فایده دیگر… می‌شود.

  امواج تتا (Theta Waves 4-8 Htz):
  در این حالت طول موجی، مغز شما بسیار خوب کار می کند و تا حدود زیادی حافظه شما جهت یادگیری هر چیزی که به آن مشغول هستید قوی می شود همچنین احساس آرامش خاصی در آن لحظه به شما دست می دهد. مغز شما در این حالت برای برنامه ریزی مجدد آماده تر می باشد. شما در این حالت قدرت خیال پردازی زیادی را تجربه می کنید و تفکرات مثبت همراه با قدرت خلاقانه به شما دست می دهد. بیادآوری خاطرات تلخ و ناراحت کننده که در گذشته با آن مواجعه شده بودید و در حافظه شما مانده بود از جمله اثرات امواج تتا می باشد.

  امواج دلتا (Delta Waves 1-3.5 Htz):
  امواج دلتا آهسته ‌ترین طول موج مغزی را در انسان دارد که در زمان خواب عمیق (بدون خواب و رویا دیدن) بر روی مغز غلبه می کند و می توان گفت تنها فایده ای که دارد برای ترشح هورمون رشد و ترمیم بافتهای آسیب دیده بدن بسیار مفید می باشد.

  امواج بتا (Beta Waves 12-18 Htz):
  امواج بتا می توان به سه دسته مختلف کم، متوسط و زیاد تقسیم بندی کرد که هرکدام با فرکانس خاصی خود تقسیم بندی می شوند.
  امواج بتا در زمانیکه انسان در حالت کشمکش پیچیده فکری و ذهنی (مثل سخن گفتن، بحث کردن با دیگران و…)، و همچنین تفکر انتزاعی فوق ‌العاده زیاد، حالت هشیاری، تمرکز بر روی یک کاری، پایداری هیجانی، محاسبات ریاضی، و همچنین افزایش متابولیسم در مغز انسان ظاهر و بروز می کند.

  امواج گاما (Gamma Waves 38 Up Htz):
  امواج گاما، سازمان دهنده مغز و هماهنگ کننده و یکپارچه کننده اطلاعات از قسمت های مختلف بدن است. غلبه این موج با حافظه خوب، سرعت انتقال زیاد اطلاعات، پردازش سطوح بالای اطلاعات و یادگیری مسائل پیچیده همراه است.

  امواج (Smr Waves 12-15 Htz):
  امواج SMR باعث استحکام بخشیدن به فکر و ذهن و بدن انسان می شود، پردازش و تمرکز در آرامش، ایجاد هماهنگی بین محیط اطراف و فرد، کمک به خواب رفتن و تنظیم حرکات بدن می‌شود.
  لطفا نشر ندهید

  پاسخ
 4. علی
  علی says:

  یا نویسنده مفهوم مواد مخدر و اثر تخریبی انرا نمی داند یا موسیقی دیجیتالی چند فازی متغیر را نمی داند چیست / شاید عده ای برای فروش موسیقی از این اسامی استفاده کنند یا کسانیکه مواد مصرف کردند چنین اصواتی گوش کنند ولی این موسیقی مطلقا خاصیت مخدری ندارد و حال اینکه از لحاظ زیبایی شناسی صحیح است یا نه بحث دیگری است. در کل ریتم و تغییر فاز و یا هرتز ایجاد نشاط و غم سالم یا فرساینده میکند و نمونه ورزش با موسیقی و مارش نظامی و حتی مراسم سینه زنی و عزاداری با ایجاد ریتم و اصوات متغیر و موزون در هارمونی خاص.حتی در کشورهای مدرن فواره های موزیکال با نور و صدا به شما کمک میکند تا تاثیر مثبت بگیرید. پس هیچگاه معقوله مواد مخدر شیمیایی و افیونی که جز سیاهی و تباهی روح و جسم چیزی ندارد با چنین بچه بازی هایی حال خوب و حال بد مقایسه نکنید.

  پاسخ
  • admin
   admin says:

   سلام ، با این که تا حدودی با قسمتی از حرفاتون موافقتم اما باید بگم استعمال مواد مخدر هم در ابتدا جذاب است و تباهی روح و جسم ندارد ولی با اعتیاد به آن این مشکلات پیش می آید ، مواد مخدر شنیداری نیز از این مهم مستثنا نیست

   پاسخ
 5. محمد
  محمد says:

  دوستان به هیچ‌وجه این ترک هارو گوش ندید ، من خر هم تحت تاثیر تبلیغات افتادم تو فاز این چیزا , alpha رو‌گوش دادم ، خیلی خیلی تاثیر گذاره همه موارد حتی مرفین و هرویین ، جون مادرتون نرید سراغش

  پاسخ
 6. پارسا
  پارسا says:

  سلام ، بنده کارشناس ارشد آموزش علوم پژشکی هستم، موضوع پایاننامم هم درمورد یادگیری و موفقیت بود البته موفقیت بجز نمره و معدل یعنی جنبه های روانشناختی اون، با توجه به مطالعاتی که من انجام دادم تاثیر مسائل روانی و انگیزشی بر میزان یادگیری بیشتر از عوامل دیگه است و افرادی موفق تر هستند که دارای اعتماد به نفس بالاتر و آینده روشن تر (از نظر شغلی) و داشتن زمینه بهتر مثلا تحصیلات پدر و مادر هستند، با توجه به تحقیقات انجام شده که بیشتر در ارتباط با رفتارگراها که موسس این مکتب را واتسون میدونن بحث شرطی شدن بیشتر مطرح هست، مثلا در یادگیری دانشجو بازخورد مثبت اساتید به دانشجو ای که کمتر بازخورد نشون میده میتونه بهش کمک کنه تا بیشتر بازخورد داشته باشه و بیشتر فعالیت کنه، پس همون طور که مشخص شد بحث محرک و پاسخ بیشتر مطرح است، اصولا در بحث مغز انسان و اساس سلولی مغز این موضوع مطرح است که امواج مغزی که با دستگاه الکترو انسفالوگرام قابل اندازه گیری هست با فعالیت شیمیایی مغز بوجود می آیند و فقط در شرایطی که فرد تجربه قبلی با محرکی داشته باشد میتوان انتظار تولید درصدی محدود از مواد شیمیایی بود پس با توجه به اساس سلولی مغز نمیتوان عامل فعالیت‌های شیمیایی مغز رو امواج در نظر گرفت، تحقیقات انجام شده هم تابحال بر همین تاکید کردند که مخدر هایی مثل کوکائین ، ماریجوانا و … بعلت تاثیر بر گیرنده های شیمیایی که در تمام بدن هستند میتونن عادت ایجاد کنند، هرچند در مورد تاثیر این محرک های شیمیایی هم بحث های زیادی وجود دارد، مثلا در مورد سیگار به راحتی میتوان ماده شیمیایی نیکوتین را از بدن حذف کرد بدون اینکه آسیبی به بدن وارد بشه، طور که مشخص شد بحث تلقین رو میشه در این زمینه مطرح کرد و تا بحال مطالعات انجام شده هم هیچ کدوم نتونستن اثبات کنن که این صوتها میتونن فرد رو ترغیب بکنن که مجدد به صوتهای تک آوایی گوش بدن مگر اینکه در این صوتها صوتهای دیگری باشند و برای مثال میتوان تاثیر شنیدن چنین صوتهایی رو تو جانبازان بررسی کرد، مثلا صوتهای حاصل از انفجار بمب در جانبازان شیمیایی با تجربه جنگ و انفجار که دچار مشکل اختلال استرس پس از سانحه شدن در شرایط شدید باعث تشدید مشکلات روانی در این افراد میشود. پس اول اینکه این صوتها نمیتونن مواد شیمیایی لازم رو برای مخدر بودن تولید کنند و اساس سلولی مغز میتونه جایگزین های مناسبی رو برای مواد شیمیایی تولید بکه مثل نیکوتین سیگار که ذکر شد. پس با توجه به منتفی دانستن چنین بحثی میتوان گفت که هدف از مطح شدن این مسائل کاربرد های جنبه مالی و تبلیغی استفاده از چنین ابزارهایی میتواند باشد. فرض کنید شخصی در یک کشور غربی که کمتر بااسلام آشنا هستند به یک موصیقی تک آوایی با هدف تلقین خشونت دسترسی پیدا کنه که داخل آن از صدای اذان و تلاوت آیات قرآن هم استفاده شده باشه.
  لذا با توجه به این که تحقیقات انجام شده تنها 20 درصد و کمتر زمینه عوامل ژنتیکی رو در بروز انواع اعتیادها تاثیر گذار شمردند مثلا یک فرد برای اعتیاد به الکل تنها 20 درصد تحت تاثیر عوامل ژنتیکی هست و تربیت پدر و مادر و پایگاه امن خانواده برای تربیت و رشد میتونن چنین عواملی رو هم از بین ببرند میتوان پایگاه امن خانواده رو مهمترین مرکز مبارزه با اعتیاد برشمرد که با تاکید بر محوریت خانواده و تربیت اسلامی و تاکید بر ارزشها میتوان چنین مسائلی رو از جامعه حذف جدی کرد. با تشکر

  پاسخ
 7. MILX
  MILX says:

  من امروز تو تلگرام چندتا فایل صوتی دریافت کردم با این توضیح که این ها مخدر های صوتی هستند و میخواستم گوش کنم ولی با توجه به مطالب سایت دیگه گوش نمیدم ممنون

  پاسخ
 8. ر.ش
  ر.ش says:

  با تشکر از اطلاع رسانی شما.
  گردو گرد هست اما هر گردی گردو نیست.
  تاثیر اصوات بر امواج مغزی
  ناثیر اصوات بر رشد گیاهان
  تاثیر اصوات بر افزایش تولیدات دان و طیور
  تاثیر اصوات بر بهبود بیماری وآسیب دیدگی حیوانات
  تاثیر اصوات بر خلق و خوی حیوانات
  تاثیر اصوات بر شکل هندسی مولکول های آب
  در جهان ثابت شده است.
  از عهد باستان تاکنون از طریق اصوات در ادیان و آیین های مختلف به آرامش و تمرکز ذهن دست می یافته اند.
  برخی از این اصوات برای مغز مضر و اعتیادآور هستند که باید توسط مجامع علمی شناسایی شوند
  اما گروهی هم هستند که برای فعال شدن هریک از امواج مغزی مفید و موثر بوده و اعتیادآور هم نمی باشند.

  پاسخ
 9. مهدی
  مهدی says:

  من یه دونشو تجربه کردم حتما باید با هندزفری باشه تو یه جای تاریک چشات رو هم ببندی سرت رو بالشت به سمت پایین آویزون باشه بعد یه دقیقه احساس سبکیه مغز بهت دست میده . خیلی سبک میشی ولی بعد یه شبانه روز یه سردردی گرفتم که هیچوقت تا حالا تجربش نکرده بودم . در کل خیلی بده

  پاسخ
 10. مرتضی
  مرتضی says:

  سلام

  من راسیتش انقدر ساده بودم این فایلها رو به اسم افزایش عزت نفس،اعتماد بنفس،کاهش وزن وکسب ثروت دانلود کردم ولی متاسفانه حالتهای بد روحی رو دارم تجربه میکنم …..ضربان قلبم رفته بالا همش عرق میکنم سرگیجه یه چیزهایی مثل غش……..

  تو رو خدا راهنمایی کنید چیکار کنم ؟؟؟؟

  پاسخ
  • admin
   admin says:

   کامنت شما رو تایید کردم تا دوستانی که اطلاعات ببشتری راجع به مشکل شما دارند راهنماییتون کنن

   پاسخ
 11. احمدی
  احمدی says:

  [جدیدا دز ایران ماهواره جاسوسی نظامی به بهره برداری رسیده است که با ارسال امواج صوتی با فرکانس کم به مغز افراد دسترسی پیدا کرده و با هک مغز می توانند خواب و رویا و و حتی به تفکر شما دسترسی پیدا کنند و حتی با ارسال امواج صوتی به مغز شما و انتقال صوت بدون نصب هرگونه وسیله ای تصاویر زنده از چشمان شما بدست اورده واز ان سوئ استفاده بکنند.

  پاسخ
 12. امیــــــر
  امیــــــر says:

  تمامی اینسترومنتال های که مهدیار اقاجانی میسازه مخوصا این البوم ج ی ش به طور کامل مخدر صوتی با کوک ایتالیایی هست که تاثیر ۵ برابر مواد مخدره

  پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *